III miejsca w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Miło nam poinformować, że nasi podopieczni Edward Adamski oraz Grzegorz Łojewski zajęli dwa III miejsca w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach.W dniu 25.09.2017 r w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach odbyło się podsumowanie Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przeglądu było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, którego prezesem jest Lilianna Zielińska oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Suwałk (kierownik- Hanna Słuchocka). W uroczystym rozdaniu nagród uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
i Administracji pan Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, Dyrektor PFRON oddziału podlaskiego pani Grażyna Bogdańska oraz wiele innych osób- reprezentantów służb i organizacji działających na terenie woj. podlaskiego.
Z ponad 200 prac niepełnosprawnych autorów z województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego przesłanych na Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych 18 zostało wybranych i nagrodzonych przez komisję konkursową, na czele której stanął profesor krakowskiego ASP pan Andrzej Strumiłło.
Uczestnicy WTZ Grajewo zajęli: Edward Adamski – III miejsce w kategorii ceramika za pracę pt. Misa, natomiast Grzegorz Łojewski zajął III miejsce w kategorii rzeźby za pracę pt. Kosmos. Prace powstały w pracowniach plastyczno-ceramicznej oraz politechnicznej pod opieką instruktorów terapii pań: Agnieszki Baranowskiej i Małgorzaty Dębińskiej.

{becssg}ptaon2017{/becssg}