Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie działa od 01.02.2001r. Założycielką placówki w Grajewie była Anna Zielińska (była prezes SWISON), obecnym kierownikiem jest Marta Gutowska.  Głównym zadaniem WTZ jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób, pod fachowym okiem instruktorów terapii zajęciowej, która umożliwi im zdobycie odpowiednich wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Warsztat otacza codzienną opieką 35 osób z powiatu grajewskiego i położonych niedaleko Prostek. Do WTZ kwalifikowane są osoby z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Osoby powyżej 16 roku życia. Ośrodek posiada własny środek transportu umożliwiający dotarcie osoby niepełnosprawnej na zajęcia.

Rehabilitacja prowadzona jest w  pracowniach: gospodarstwa domowego, politechnicznej (prace w drewnie, metalu), introligatorskiej (laminowanie, bindowanie, drukowanie), krawieckiej, muzyczno–rehabilitacyjnej (muzykoterapia, rehabilitacja ruchowa), informatycznej. Z uczestnikami pracuje 7  instruktorów terapii, psycholog, logopeda, pielęgniarka i rahabilitantka.

         
Po kilkuletnim okresie pracy widać, że Warsztat są bardzo potrzebny, uczestnicy chętnie biorą udział w zajęciach korzystając w ten sposób ze swoistej terapii. Dowodem na to są nie tylko pozostawione prace –  własnoręcznie, precyzyjnie wyszyte, ulepione, namalowane lub zrobione piękne rękodzieła. Również, a może przede wszystkim, szczęśliwe twarze podopiecznych przy pracy.